SİGORTACILIK UZMANLIK İSTER

Hasar anında neler yapılır?
Maddi Hasarlı Kaza Yaptıysanız ve Karşı Tarafla Anlaşıyorsanız Yapmanız Gerekenler
Aracınızın hasarının boyutunu gösterecek fotoğraflar çekin, Tespit tutanağında yer alan ve tüm araçlar için geçerli olan bilgiler bölümünü eksiksiz doldurun, Kaza tespit tutanağını 2 nüsha olarak hazırlayın ve birini sigorta şirketine ulaştırın, Kasko poliçenize dahil asistan hizmeti varsa, çekici için asistan şirketini arayın.

Maddi Hasarlı Kaza Yaptıysanız ve Karşı Tarafla Anlaşamıyorsanız Yapmanız Gerekenler
Aracınızın hasarının boyutunu gösterecek fotoğraflar çekin, Aracınızın konumunu değiştirmeden 155 numaralı telefondan trafik polisini ya da 156 numaralı telefondan trafik zabıtasını arayın. Polis ya a jandarma gelen ekibe ifadenizi verin, tutanak tutturmayı unutmayın. Kazaya karışan diğer araç sahibinin trafik sigortası poliçesi ve ehliyet, ruhsat fotokopisini alın. Kasko poliçenize dâhil asistan hizmeti varsa, çekici için asistan şirketini arayın. Bazı durumlarda ise trafik kazası tespit tutanağı doldurulmayacaktır. Bu durumlarda, muhakkak trafik polisi aranmalıdır.

Hasar Prosedürü nedir?
Hasar anında ilk yapılması gereken zaman kaybetmeden sigorta şirketine haber vermektir. Hasarın tazmini için azami hasar ihbar süresi 5 iş gününü kapsar ve hasarın ihbarı için birtakım belgeler gereklidir. Hasar ihbarı esnasında verilen hasar dosya numarası her aşamada ve hasar takip işlemlerinde sorulacağı için, hasara bağlı işlemler sonuçlanana kadar saklanmalıdır.

Hasar İhbarı için Gerekli Evraklar
Poliçe fotokopisi,
Kaza tespit tutanağı,
Alkol raporu,
İfade tutanakları,
Görgü tespit tutanağı,
Sürücülerin ehliyet ve ruhsat fotokopisi,
Hasarın gerçekleşme anına ait fotoğraflar.

Kaza tespit tutanağı uygulaması nedir?
Kasa tespit tutanağı uygulaması genel olarak yaşanan küçük maddi hasarlı kazalarda polisin olay yerine gelmesine gerek kalmaksızın iki tarafın anlaşarak sigorta şirketlerine beyanda bulunmasını sağlayan bir tutanağın doldurulmasıdır. Bu sayede gereksiz zaman kaybı ve trafik yoğunluğu oluşmaması hedeflenmiştiri. Ancak, Hasarın ihbarı için gerekli olan belgelerden kaza tespit tutanağının doldurulması bazı özel durumlara göre değişebilir. Aşağıda ki durumlarda Kaza Tespit Tutanağı doldurmak yeterli ve gerekli değildir. Sürücü belgesiz yahut yetersiz sürücü belgesi ile motorlu araç kullanılıyorsa, Sürücünün yaşı yasal yaş sınırının altındaysa, Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesi varsa, Kazaya karışan araç veya araçlardan biri kamuya ait ise, Kamu kurumlarına ait eşyaya zarar gelirse, Trafik kazasında sadece 3.kişilerin eşyalarına zarar gelirse, Kazaya karışan araçların trafik sigortası yoksa, Trafik kazası ölüm veya yaralanma ile sonuçlandıysa.

Hasarsızlık indirimi nedir?
Hasarsızlık indirimi her sigorta şirketinin uyguladığı ve kaza yapmayan, poliçesini kullanmayan müşterilerin daha az prim ile aynı özellikte kasko ve trafik sigortası poliçesi satın almasına olanak tanıyan bir sistemdir. Bu sistemde hangi sigorta şirketinden poliçeye sahip olduğunuzun bir önemi yoktur. Bu sistemde önemli olan kaç yıldır sigorta poliçesine sahip olduğunuz ve kaç yıldır bu poliçe üzerinden hasar tamiri yaptırmadığınızdır. Kazasız geçen her yıl size sonra ki poliçenizde indirim olarak yansıyacaktır.
   
 
 
       
GERÇEK SİGORTA ÜRÜNLERİMİZ MARKALI KASKOLAR BİZE ULAŞIN
> Hakkımızda > Sağlık Sigortası > NisKasko (Nissan Kasko) > İletişim
> Acenteliklerimiz > Konut Sigortası > Opel Kasko > Online Teklif İste
> Servis Anlaşmalı Sigorta Şirketleri > Trafik Sigortası  
Üye olun, kampanya ve sürprizleri kaçırmayın.
> Sigortacılık Bilgileri > Kasko  

Tüm hakları Gerçek Sigorta firmasına aittir.   Hasar Hattı : 0212 310 0 303